Civil Szervezetek

Csepregi Borbarát és Turisztikai Egyesület

A Csepregi Borbarát és Turisztikai Egyesület 2020-ban alakult azzal a céllal, hogy fellendítse és koordinálja a Csepreg városába irányuló turizmust és borturizmust.

Az egyesület összefogja mindazokat, akik tevékenyen részt kívánnak venni a város borkultúrájának és idegenforgalmának megvalósításában és fejlesztésében: borosgazdákat, szőlőhegy-tulajdonosokat, vendéglátóegységeket, illetve civileket.

A szervezet feladata, hogy a bor és turizmus kölcsönhatásának lehetőségeit feltárja és a bortermőhely adottságait kiaknázva, a természeti értékeket megőrizve komplett turisztikai élményt nyújtson az idelátogatónak. A rendezvények lebonyolítása mellett tagjai részére érdekvédelmet biztosít, valamint segítséget nyújt szakmai fejlődésükhöz. Erősíti tudatos gondolkodásukat, célul tűzve, hogy közösen tegyenek Csepregért, az itteni sajátos borokért, a magyar bor hírnevéért, a kulturált borfogyasztásért és a hagyományok őrzéséért.